در حالی که احتمالاً با نقشی که شیم پلیت فلزی در ساخت و ساز برای ایجاد سطحی تراز ایفا می کنند آشنا هستید، ممکن است ندانید که شیم ها در مواد مختلفی تولید می شوند، از شیم های موقتی که از هر محصولی که در آن زمان در دسترس است تا با کیفیت بالا ابداع می شوند. شیلنگ های متشکل از لمینت، فلز و حتی پلاستیک یا کاغذ. شیم ها اهداف مختلفی دارند، و لیست زیر در اینجا آمده است تا به شما نشان دهد که شیم ها برای چه چیزی استفاده می شوند و چرا آنها را می فروشیم. در درجه اول یک هدف پشت شیلنگ فلزی است و آن هم تراز سازی تجهیزات است.

شیم پلیت چیست؟

شیم پلیت اصطلاحی است که به موادی گفته می شود که برای پر کردن فضای یک مساحت استفاده می شود. به عنوان مثال، شیم های ساختمانی اغلب برای ساختن درب و پنجره ها استفاده می شوند. شیم می تواند چیزی باشد که از آنچه در دست دارید بسازید (زمانی که می خواهید میزی را که روی آن کار می کنید تراز کنید) یا می تواند از فلز ساخته شود و در ساخت تجهیزات بزرگ استفاده شود. شیم قطعه مفیدی است که می تواند بسیاری از وظایف مختلف را انجام دهد. هنوز در مورد هدف شیم فکر می کنید؟ ما چند راه را برای استفاده از شیم های فلزی بیان خواهیم کرد.

کاربرد شیم پلیت فلزی - چیده شده به صورت دایروی

شیم پلیت فلزی واقعا چه کاربردی دارد؟

ما شیم پلیت های فلزی را با بالاترین کیفیت تولید می کنیم و آنها را برای تولید کنندگان تجهیزات و صنایع مختلف در سراسر کشور ارسال می کنیم. در اینجا چند مورد از کاربردهای متداول شیم پلیت فلزی آورده شده است:

  • برای پر کردن شکاف ها: هر زمان که شکافی (گپی) در مواد وجود داشته باشد، می توان از شیم استفاده کرد تا آن شکاف را بست و مواد را بالانس یا تراز کند. پر کردن شکاف ها یکی از کاربردهای رایج شیم ها به خصوص در ساخت و ساز است. اگر قطعات در معرض سایش قرار گیرند، پر کردن شکاف با شیم مانع از سایش آنها می شود.
  • برای تراز کردن اجسام: اگر یک شی تراز نباشد، ممکن است یک شیم بین دو جسم قرار داده شود تا منطقه را تراز کند. برای این منظور از شیم های چوبی، پلاستیکی و فلزی استفاده می شود.
  • برای تنظیم لقی: در بسیاری از موارد تولید، یک شیم برای کاهش لقی بین دو جسم مورد نیاز است. اگر سطح لقی نیاز به تنظیم داشته باشد، شیم مورد استفاده در قسمتی از فویل ساخته می‌شود که می‌توان آن را به صورت لایه جدا کرد تا لقی بین اجسام تنظیم شود.
  • در ساخت و ساز و ساخت تجاری: شیم ها به مقدار زیاد ساخته می شوند و برای اهداف ساخت و ساز و همچنین مقاصد تولیدی استفاده می شوند. با توجه به فولاد و سایر انواع شیم های فلزی، متداول ترین موارد استفاده از این شیم ها برای ساخت خودرو برای اهداف ذکر شده در بالا است.
  • در خودروسازی: از شیم پلیت های فولادی به طور مرتب در ساخت قطعات خودرو استفاده می شود. شیم ها در مورد سطح خلاصی یک قطعه خاص، مانند والو، انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می کنند.
  • در تعمیرات لوله کشی: شیم ها برای تراز کردن لوله ها در زمانی که یک لوله کش نیاز به انجام برخی تعمیرات دارد استفاده می شود.
  • در ساخت کامپیوتر: شیم ها حتی برای محافظت از پردازنده در کامپیوتر استفاده می شود. این شیم‌ها از مس یا آلومینیوم ساخته شده‌اند و با جدا نگه داشتن آن‌ها از پردازنده در برابر حرارت سینک محافظت می‌کنند.